SATILAMAYAN 16 DAİRE, 8 İŞYERİ 12 MİLYON LİRAYA SATILDI

SATILAMAYAN 16 DAİRE, 8 İŞYERİ 12 MİLYON LİRAYA SATILDI

BELEDİYENİN CİHATLI KONUTLARINDA KALAN DAİRELER ALICI BULDU

SATILAMAYAN 16 DAİRE, 8 İŞYERİ 12 MİLYON LİRAYA SATILDI

Gemlik Belediyesi’nin geçmiş dönem başkanı Refik Yılmaz tarafından yapımına başlanan ve Mehmet Uğur Sertaslan döneminde tamamlanan dairelerden satılamayan 16 konut, 8 işyeri için bugün Belediye de açık arttırma usulü ile ihale yapıldı.

İhale sonunda 1+1 daireler 450 bin lira 2+1 daireler 550 bin lira arasında satışa çıktı. Dairelerin ve işyerlerinin tamamı açık arttırmada satıldı.

2.Blok 4. kattaki 23 nolu daire 563 bin liradan açık arttırmaya çıkarıldı. Daireyi, 780 bin liraya kadar yükselten Ensar Ertürk adlı şahısta kaldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Mert Dimili, satışlardan belediye kasasına toplu konut yapımında kullanılmak üzerine 12 milyon lira 150 bin girdiğini söyledi.

Belediye’nin yarım kalan yüzde 50’si tamamlanmış dairelerinin tamamlanması için açılan 3 ihaleye de müteahhitler, malzeme fiyatlarının sürekli değişmesi nedeniyle katılmadılar.

Öte yandan Gemlik Belediye’since aynı alanda TOKİ ye devredilen arsaya yapılacak olan 500 konut ve bir ortaokul ve çevre düzenlemesi için açılan 3 ihaleye de katılım olmadığı için, ihalenin uygun zamanda yeniden yapılacağı öğrenildi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.