Yıldız; Çocuklar Çocukluğunu Yaşamalı

Yıldız; Çocuklar Çocukluğunu Yaşamalı

Yıldız; Çocuklar Çocukluğunu Yaşamalı.

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ münasebetiyle basın açıklaması düzenledi.

Bu sabah düzenledikleri kahvaltı programında konuşan Yıldız, sadece İslam ülkelerinde değil dünyanın bir çok ülkesinde çocukların modern çağın ve kirli oyunların kölesi haline getirildiğine vurgu yaparak başladığı konuşmasının devamında şunları söyledi.

“Bugün dünya üzerinde yetersiz şekilde beslenen, temiz suya ihtiyaç duyan, savaşlardan etkilenen milyonlarca insan var ve maalesef bu insanların büyük bir çoğunluğu çocuklardan oluşmakta. Bu çocukların sorunu, sadece genel ihtiyaçların karşılanmıyor olması değil elbette. Çok küçük yaşlarda sağlıksız ortam ve tehlikeli işlerde çalıştırılmaları, eğitim ve öğretim hayatından uzak kalmaları, savaşlarda hayatlarını kaybetmeleri ya da sürgün edilmeleri gibi daha bir çok sorun, çocukların çocukluğunu yaşamasına engel teşkil ediyor. Çocukların mutsuzluğuna sebep olan Emperyalizmin kirli oyunları onları hayata küstürüyor. Göstermelik bir şekilde yılda bir defa çocukları anmakla çocukların sorunları çözülmüş olmuyor. Arakan’da, Irak’ta, Suriye’de ve daha nice dünya ülkelerinde ölen çocuklar geri gelmiyor. Umuyoruz ki sadece bizler değil, tüm dünya insanları ve de özellikle çocuklar insanca yaşasın. Temel hak ve özgürlüklerinin yanı sıra hakkı olan yeme, içme, barınma ve eğitim gibi ihtiyaçları karşılansın. Çocuklar ölmesin, çocuklar yaşasın.” Diyerek sözleri noktaladı.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.