ORMAN ARAZİSİNE  YAPILAN 29 YAPI YIKILDI

ORMAN ARAZİSİNE  YAPILAN 29 YAPI YIKILDI

Yıkım sırasında Hummer Marka bir araca el kondu.

ORMAN ARAZİSİNE  YAPILAN 29 YAPI YIKILDI …

İlçemizin Cumhuriyet Mahallesi sırtlarında bulunan Mermerağıl mevkiinde kaçak olarak orman vasıflı alana yapılan 29 kaçak yapı Kaymakamlık tarafından yıkıldı.

Mermerağıl mevkiindeki tepelere özel yol açılarak başlayan yapılaşma sık, sık af yasasının çıkartılmasından yararlanacağını sanan vatandaşlar tarafından bölgedeki bitki örtüsü sökülerek binalar yapımına başlandı.

2021 yılında Gemlik Merkez Orman Şefliği tarafından kaçak yapı sahiplerine tutanak tutulduktan sonra savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Yasal işlem devam ederken, arazide geniş alan kapatan bazı kurnaz vatandaşlar, tapusu olmayan bu arazileri parselleyerek başkalarına sattılar.

Kısa zamanda sayıları 13 olan yapılar 29’a çıktı.

Deniz manzaralı kaçak yapılar, yapılan uyarılara karşın yıkılmayınca, Kaymakamlık, Belediye, Milli Emlak Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliğinden oluşan bir komisyon binaların yıkılması kararı verdi.

Geçtiğimiz günlerde Kaymakam Hasan Göçün gözetiminde 29 kaçak yapı ağır makinelerle yıkıldı.

Yıkım sırasında bir binada saklı tutulan, yurt içine sokulmuş yurt içinde kalma süresi sona ermiş Hummer marka bir araca el konarak, Gümrük Müdürlüğüne teslim edildiği öğrenildi.

Kaçak yapı yapan kişilere de tutanak tutularak, yasal işlem başlatıldı.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.