SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMAN KURSU BELGELERİ DAĞITILDI

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMAN KURSU BELGELERİ DAĞITILDI

37 kursiyer belge aldı…

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMAN KURSU BELGELERİ DAĞITILDI

Köy yaşam merkezleri hayat buluyor.

İlçemiz Şahinyurdu Köy Yaşam Merkezi’nde, Gemlik Halk Eğitimi Merkezi ve Gemlik İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğinde açılan, “Sürü Yönetimi Elamanı Kursu” tamamlandı.

Kurs bitiminde, kursiyerlere belge töreni düzenlendi.

Törene İlçe Kaymakamı Hasan Göç, il Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül,  Gemlik İlçe Tarım ve Ormancılık İlçe Müdürü Nuri Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Şube Müdürleri ve İlçe protokolü katıldı.

Gemlik Halk Eğitimi Şube Müdürü Adnan Uluğ gazetemize yaptığı açıklamada, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa düzenlenen “Sürü Yönetimi Eleman Kursu” nun Şahinyurdu Mahallesinde açıldığını bildirdi.

Halk Eğitim Müdürlüğü Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü programları kapsamında, köylerde kapatılan okulları değerlendirerek kurslar açmaya başladıkları söyleyen Adnan Uluğ, 104 saat 35 gün süren kursları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden 2 veterinerin verdiği söyledi.

Gemlik Köylerinde sürü hayvancılığının en çok yapılan yerleşimi birimlerinin başında Şahinyurdu (Köyü) Mahallesi geldiğini belirten Uluğ, “Gemlik’te bir ilki gerçekleştirdik. Süre Yönetimi Elemanı Yetiştirme Kursuna katılan 50 kursiyerin 37’si belge almayı hak etti. Düzenlenen törenle çobanlık yapacak olan köylülerimiz artık daha bilinçli hareket edecek ve köylünün malına sahip çıkacaktır.       Öte yandan bu belge ile teşvik amaçlı birçok haktan da yararlanacaklardır.” dedi.

Kaymakam Hasan Göç’ün ve diğer katılımcıların yaptıkları konuşmalardan sonra kursiyer köylülere belgeleri dağıtıldı.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.