GEMLİK BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRÜ BUKLE ERMAN NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYOR

GEMLİK BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRÜ BUKLE ERMAN NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYOR

1 Aralık günü görevinden istifa edecek…
GEMLİK BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRÜ BUKLE ERMAN NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYOR
(Gemlik KÖRFEZ Gazetesi. Haber Kadri GÜLER)
Türkiye’de, 31 Mart 2024 günü yapılacak olan Yerel Yönetimler seçimleri nedeniyle, Belediye Başkan ve belediye meclis üyelikleriyle, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Mahalle Muhtarlıkları ve İl Genel Meclisi üyelikleri için yapılacak seçimler nedeniyle aday ve aday adayları çalışmalarını hızlandırdı.
Gemlik Belediyesi Kültür Müdürü ve Sosyal İşler Müdürü Bukle Erman’ın Bursa Nilüfer Belediyesi Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağı kesinleşti.
Erman, geçtiğimiz hafta yıllık iznini kullanmak üzere Belediye’den ayrıldı.
Bukle Erman’ın 1 Aralık 2023 günü görevinden istifa edeceği öğrenildi.

KAMU GÖREVLİLERİ
1 ARALIK’TA İSTİFA EDECEKLER
Yüksek Seçim Kurulu, seçimlerde aday olabilmek için kanun gereği çekilmesi veya görevinden ayrılması gerekenler için tarihi açıkladı.
Kamu görevlilerinin aday olabilmesi için 1 Aralık 2023 saat 17' ye kadar görevlerinden ayrılması gerekiyor.
2019 yılında yapılan Yerel Yönetimler seçimlerinde Bursa Nilüfer Belediye Başkanlığına eski yönetimin Başkan Yardımcısı olan Mimar Turgay Erdem rakiplerinden yüksek oranda oy alarak seçilmesinden sonra, Bukle Erman’ı Konaklı biriminde görevlendirildi.
Bunun üzerine, Gemlik’te Belediye seçimleri kazanması ile, Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Uğur Sertaslan’ın, sürpriz bir şekilde Erman’ı Gemlik Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne atadı.
Bukle Erman şimdi eski Başkanı Turgay Erdem ile adaylık için karşı karşıya gelecek.
Gemlik Belediyesi’nde hem Kültür Müdürü, hem Sosyal İşler Müdürü olarak göreve başladığını, “Nadastan fazla hızlı çıktım” diyen Bukle Erman’ın paylaşımından öğrendikYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.