Yıldız ‘Zeytin Ağacına Çıkan Çıkana’

Yıldız ‘Zeytin Ağacına Çıkan Çıkana’

Yıldız ‘Zeytin Ağacına Çıkan Çıkana’

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, yeni zeytin sezonunun hayırlara vesile olmasını dileyerek başladığı konuşmasının devamında şu sözleri söyledi.

Zeytinin başkenti olan ilçemizin çok değerli üreticileri yeni bir sezona daha başladı. İlçemizin ve dolayısıyla ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden olan zeytin, hem üretici nezdinde hem de ülke ekonomisi nezdinde büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda bakıldığında, zeytine ve zeytin üreticilerimize hak ettikleri değer verilmelidir. Yılın 365 günü emek veren, tarlasından çıkmayan üreticinin yüzü gülmelidir, güldürülmelidir.

AĞAÇTA FOTO ÇEKMEK MODA OLDU

Buradan öncelikle iktidar partisinin teşkilatılarına sesleniyorum. Zeytin ağacında poz vererek üreticinin yanında olamazsınız; çünkü üretici sizin ağaca nasıl çıktığınıza bakmıyor. Üretici gübre fiyatlarına bakıyor, mazot fiyatlarına bakıyor, hasat sonunda elinde kalan paraya bakıyor. Günü kurtarmak adına yaptığınız ufak tefek teşviklerle sorunları çözemezsiniz, kalıcı çözümler bularak sorunları çözmelisiniz. Mesela, zenginin lüks yatına verdiğiniz fiyattan üreticiye mazot verin. Her sene zam yapılan gübre fiyatlarını sabit tutun. Aksi halde çıktığınız gibi inersiniz.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.