Yıldız ‘Dünya Çocuklara Sessiz’

Yıldız ‘Dünya Çocuklara Sessiz’

Yıldız ‘Dünya Çocuklara Sessiz’

‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Çocuk Hakları Günü’nün sadece kağıt üzerinde kutlanan bir gün olduğuna vurgu yapan Yıldız, açıklamasının devamında şunları söyledi.

Her 20 Kasım’da dünya kamuoyunun gözünü boyamak için riyakarca sözler sarf edenler, hem Müslüman coğrafyasında hem de Hristiyan coğrafyasında ölen çocuklara gözlerini kapatıyor, kulaklarını tıkıyorlar. Ukrayna, Irak, Suriye, Afganistan, Libya ve Filistin gibi ülkelerde on binlerce çocuk hayatını kaybetti. Bu savaşların en yakın örneği ise bugün Ukrayna ve Filistin’de yaşanan savaşlar. Ukrayna’daki savaş 2. yılını, Filistin’deki savaş ise 2. ayını doldurmakta ve Batı buna sessiz. Çıkarları ve menfaatleri sebebiyle ‘tavşana kaç tazıya tut’ şeklinde politika yürütenler binlerce masum insanın ölümüne sebep oldular ve olmaya da devam ediyorlar. İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 10.000’in üzerinde ve bu sayının yaklaşık 3.000’ini çocuklar oluşturuyor. Bu çocukların içerisinde henüz 1 yaşını doldurmamış 133 bebek, 3 yaşından küçük 444 bebek var. Avrupa’da yaşanan her hangi bir terör olayında tüm insanlar bir araya gelirken, bu sözde insanlar Ukrayna ve Filistin’de yaşananlara karşı üç maymunu oynuyorlar. Bu da demek oluyor ki; Batı’nın demokrasi anlayışı bu dünyaya hitap etmiyor.

İSRAİL GÜÇTEN ANLAR

İsrail’in yaptığı bu katliamları kınamakla durduramayız. Vakti zamanında ‘one minute’ dediğimiz günden bu güne kadar değişen bir şey olmadığını, aksine Filistin için her şeyin daha da kötüleştiğini söyleyebiliriz. İlla ki savaş açalım demiyoruz tabii ki de; ama bazı siyasi ve ekonomik yaptırımlar uygulayabiliriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5’ten Büyüktür’ sözünün hayata geçirilmesini heyecanla bekliyoruz. Saadet Partisi olarak elimizden gelen desteği vermeye her zaman hazırız.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.