TARTIŞMALI ARSAYA ALACAKLI ÇIKMADI

TARTIŞMALI ARSAYA ALACAKLI ÇIKMADI

Belediye müteahhitlere olan borçunu ödemek için satışa çıkarmıştı….

TARTIŞMALI ARSAYA ALACAKLI ÇIKMADI

*21 Mart günü yapılan Tahmini değeri 78 milyon 633 bin 495 lira olan,

8.277.21 metre kare arsaya alıncı çıkmayınca encümen satışı iptal etti.

Haber / Kadri GÜLER

Gemlik Belediyesinin değerli mülkleri arasında olan ve Belediyece satışa çıkarılan, Sınırlı Sorumlu Rıfat Minare Üretici Zeytin Toptancıları Hali yanındaki, 8 bin 277.21 metre kare Küçük Sanayi Sitesi /arsa niteliğindeki mülke alıcı çıkmadı.

Geçtiğimiz günlerde MHP İlçe Başkanı Emrah Keskin den, bu mülkün yerel seçimler öncesi satılma kararı alınmasına tepki göstermiş ve yaptığı sert açıklamada, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ı Gemlik’e ihanet ile suçlamıştı. Keskinden, satışın yapılmamasını, istemi, 31 Mart günü yapılacak olan seçimlerde kazanan belediye başkanının tasarrufuna bırakılmasını istemişti.

MHP İlçe Başkanı’nın açıklamasına bazı siyasi partilerin ilçe başkanları da destek vermesi üzerine, basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Emrah Keskinden’in açıklamasına verdiği yanıtta, Cumhur İttifakı ortağı ve AKP Belediye Başkan adayı Refik Yılmaz’ın döneminde 2 milyar liraya yakın belediye mülkünün satıldığına dikkat çekerken, Yılmaz’ın yeniden belediye başkanı seçilmesi için MHP’lilerin çalıştıklarına dikkat çekti.

Sertaslan, Gemlik’e ihanet etmediğini, arsa satışıyla Belediyenin Refik Yılmaz döneminde Cihatlı Mahallesi’nde yarım bıraktığı konutların tamamlanması için müteahhitlere olan Belediye borçlarını ödeyeceğini söylemişti.

İHALEYE GİREN OLMAYINCA SATIŞ İPTAL EDİLDİ

21 Mart 2024 Perşembe günü Belediye Encümen Odası’nda, tahmini değeri 78 milyon 633 bin 495 olan 8.372.21 metrekare arsa satışına katılan olmadığı için satış yapılamadı.

Belediye Encümeni ise satışı iptal etti.

Arsanın satılıp satılmamasına yerel seçimlerinden sonra oluşacak Belediye Meclisi karar verecek.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.