GEMLİK BELEDİYE MECLİSİ 20 CHP’Lİ 11 AKP’Li ÜYEDEN OLUŞTU

GEMLİK BELEDİYE MECLİSİ 20 CHP’Lİ 11 AKP’Li ÜYEDEN OLUŞTU

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE CHP’ DEN 4 ÜYE,

AKP DEN İSE 2 ÜYE GİRDİ

GEMLİK BELEDİYE MECLİSİ 20 CHP’Lİ 11 AKP’Li ÜYEDEN OLUŞTU…

*Belediye Başkanı Şükrü Deviren’in doğal üye olması sonucu, CHP’nin meclisteki üye sayısı 21’e çıkıyor.

Haber/Kadri GÜLER

31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Gemlik Belediye Meclisi seçimlerinde, Gemlik Belediye meclisinin 31 kişilik kontenjanına CHP meclis üye sıralamasından ilk 17 kişi ve 3 kontenjan üyesi seçilirken, Ak Partili Meclis üyelerinden 11 kişi girdi.

Gemlik İlçe Seçim Kurulunun kesin listelerini bugün sabaha karşı sonuçlandırabildi.

Pazar günü yapılan seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Gemlik Belediye Başkanı, Gemlik Belediye Meclisi üyelikleri için birleştirilmiş oy pusulası kullanılırken, ayrıca mahalle muhtarlıkları için de ayrı oy pusulası kullanıldı.

3 birleşik oy pusulası ve muhtarlık oy pusulası bir zarfa konarak sandıklara atıldı.

Belediye meclis seçimleri de yüzde 10 barajını Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet Kalkınma Partisi aşabildi.

Seçimde en çok oyu alan CHP’li meclis üyelerinden 3 kontenjan, sıralamadaki ilk 17 meclis adayları meclis üyesi olurken, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 11 meclis üye adayı Gemlik Belediye Meclisine girebildi. Gemlik Belediye Meclisi 31 üye ve seçilen Belediye Başkanı’ndan oluşuyor.

Öte yandan, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’ne de Gemlik CHP den birinci sıra kontenjan üyesi Berna Işıkdoğan girerken, Belediye Meclis üyelerinden Arzu Şen Karataş, Şükrü Aksu ve Nilsu Sertaslan ile AKP’den Selim Yavuz ve Mehmet Öksüz giriyor

GEMLİK BELEDİYESİNİN YENİ MECLİS ÜYELERİ:

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: Berna Işıkdoğan, Çetin Pehlivan, Hüseyin Çelik (Kontenjan üyeleri), Arzu Karataş, Şükrü Aksu, Nilsu Sertaslan, Fatih Uzun, İbrahim Tokgöz, Durmuş Uslu, Fatih Aydın, Mustafa Duran, Şahin Karpeli, Tolga Sarışen, Yahya Emrecan Uzunkaya, Tarık Erdem, Mehmet Şah Kızıltun, Emin Filiz, İlhan Ermiş, Erdi Şahin, Sabahattin Kul.

AKP MECLİS ÜYELERİ :

Selim Yavuz, Mehmet Öksüz, Aynur Beki, Murat Yavuz, Mehmet Demir, Turgut Durmuş, Birtan Kaan Saat, Oğuz Han, Osman Arslan, Tuncer Yalçın, Hüseyin UlukayaYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.