202.721.00 BİN LİRA BORÇ DEVREDİLDİĞİ AÇIKLANDI

202.721.00 BİN LİRA BORÇ DEVREDİLDİĞİ AÇIKLANDI

GEMLİK BELEDİYESİ’NE ESKİ YÖNETİMDEN

202.721.00 BİN LİRA BORÇ DEVREDİLDİĞİ AÇIKLANDI…

Gemlik Belediyesi’nin bugün yapılan Haziran ayı birinci toplantısında Başkanlık divanına verilen bir önergeyi cevaplayan Gemlik Belediyesi, GEMDAŞ ve GEMTAR A.Ş. üst düzey koordinatörlüğüne tek sorumlu olarak getirilen Mali Müşavir İbrahim Tokgöz yaptığı açıklamada, Gemlik Belediyesi’nin geçen dönemden yeni yönetime bıraktığı borçları tek tek meclis üyelerine açıkladı.

Tokgöz Gemlik Belediyesine devredilen borç tutarının 202 Milyon 721 bin lira olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Şükrü Deviren, iki aylık bir belediye başkanı olduğunu, Gemlik Belediyesi’nin bu borçlar ödeyecek gücü olduğunu belirterek, ”Biraz zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Belediye Meclisinde Belediyeye alınan Danışmanlar konusunda da bilgi veren Belediye Başkanı Şükrü Deviren Hukuk Danışmanlığı, Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Danışmanlığı ve Kültür Danışmanlığına getirdiği kişilerin gönüllük esasıyla hizmet yapacaklarını, ücret almayacaklarını, yalnız Basın İşleri Danışmanlığına getiren Fevzi Sarıkaya’nın 40 bin lira maaş alacağını, bu arkadaşın gece geç saatlere kadar kendisiyle birlikte çalıştığına dikkat çekerken, ”Basında belediye hizmetlerinin tanıtılmasını çok önemsiyorum” dedi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.