KENT KONSEYİNDEN AÇIKLAMA

KENT KONSEYİNDEN AÇIKLAMA

KENT KONSEYİNDEN AÇIKLAMA
Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Deniz Gül tarafından Kent Konseyi adına gazetemize gönderilen açıklamada şu görüşlere yer verildi.
"Değerli Gemlik Halkı ve Kıymetli Sivil Toplum Kuruluşları,
Kent Konseyi 5. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun, 29 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirileceğini siz değerli Gemlik halkıyla paylaşmıştık. Bu önemli süreçte, şeffaflık ve titizlikle yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, Dernekler Masası'nda Gemlik'teki tüm sivil toplum kuruluşlarını kapsayan kapsamlı bir veri tabanının bulunmaması nedeniyle, dernek listelerini belirleme görevini üstlenmiş bulunuyoruz.
10-11 Haziran tarihlerinde, büyük bir özenle hazırladığımız davet mektupları ve Kent Konseyi katılım formları, ilgili derneklerimize ulaştırılacaktır. Bu önemli belgeleri alan derneklerimizin, formları 14 Haziran saat 17:00’ye kadar Gemlik Belediyesi'ne teslim etmeleri büyük bir önem arz etmektedir.
Teslim edilen formlar, detaylı bir değerlendirme sürecinden geçirildikten sonra, 25 Haziran saat 08:00 ile 27 Haziran saat 17:00 arasında, listeler Gemlik Belediyesi'nde askıya çıkarılacaktır. İtiraz süreci de yine bu tarih ve saatler arasında, büyük bir hassasiyetle Gemlik Belediyesi'nde yürütülecektir.
Ancak, bu süreçte bazı kişilerce dağıtılan formlar hakkında çeşitli bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. Bu tür davranışların, Kent Konseyi’nin demokratik ve adil yapısına zarar verdiğini belirtmek isteriz. Resmi kurumlar haricinde dağıtılan Kent Konseyi katılım formlarının dikkate alınmayacağını önemle vurgulamak isteriz.
Gemlik Kent Konseyi olarak, tüm süreci şeffaf, adil ve demokratik bir şekilde yürütmek için büyük bir çaba sarf etmekteyiz. Bu süreçte tüm sivil toplum kuruluşlarının destek ve iş birliğine olan inancımız tamdır."Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.