Sözüneri Mimarlık, ‘Hills Blue Mix Used’ ile ödülleri topladı

Sözüneri Mimarlık, ‘Hills Blue Mix Used’ ile ödülleri topladı

Sözüneri Mimarlık, ‘Hills Blue Mix Used’ ile ödülleri topladı

Türkiye ve dünya genelinde birçok projenin mimarı olan Gemlikli mimar Hasan Sözüneri'nin sahibi olduğu Sözüneri'nün Mimarlık, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yapmış olduğu ‘Hills Blue Mix Used’ projesiyle katıldığı International Property Awards yarışmasında üç kategoride toplam beş ödülün sahibi oldu.

Türkiye ve dünya genelinde birçok projenin mimarı olan Hasan Sözüneri Mimarlık, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yapmış olduğu ‘Hills Blue Mix Used’ projesiyle katıldığı International Property Awards yarışmasında üç kategoride toplam beş ödülün sahibi oldu.

Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Milano ve Taşkent’te irtibat ofisleriyle faaliyetine devam eden Tasarım merkezi statüsündeki, Hasan Sözüneri Mimarlık uluslararası alanda başarılarına bir yenisini daha ekledi. Alanında dünyanın en prestijli ödül törenleri arasında yer alan Londra merkezli International Property Awards, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta gerçekleşti. International Property Awards’ın Asya Pasifik Grubu’ndaki yarışmaya Hasan Sözüneri Mimarlık, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te hayata geçireceği ‘Hills Blue Mix Used’ projesiyle katılım sağladı. En iyi karma kullanım mimarisi, en iyi yüksek katlı konut mimarisi, en iyi çoklu konut mimarisi kategorilerinde Özbekistan’ın en iyisi ödülünü alan proje aynı zamanda iki dalda da Asya Pasifik grubunun diğer ödüllü projeleriyle dünya seçmesine katılmaya da hak kazandı.

Ödül töreni sonrası proje hakkında bilgiler veren Yüksek Mimar Hasan Sözüneri, “Hills Blue Mix Used projesi 450 bin metrekare inşaat alanına sahip.

Özbekistan Merkezli ‘Bıopharm Plyus’ firması tarafından hayata geçirilecek karma kullanımlı proje; 45 katlı rezidans, 3 bin 500 konut, alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel ve ofis yapılarından oluşuyor. İnşaat izinleri alınan ve inşaatına başlanılan projenin 2028 yılında tamamlanması hedefleniyor. İlham verici tasarımların ortaya çıkması ekip çalışmasının başarısıyla gerçekleşiyor. Bu anlamda tüm çalışma arkadaşlarımızın emekleri çok büyük. Çok değerli çalışma arkadaşlarımızla birlikte ulusal ve uluslararası düzeyde mimarlık hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar değişik ölçeklerde ürettiğimiz çok sayıdaki konut, ticaret, sanayi, turizm, sağlık, eğitim, spor ve karma kullanımlı projelere yurt içi ve yurt dışında yenilerini ekleyeceğiz" dedi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.