ESNAFIMIZA GEMLİK BELEDİYESİNDEN DARBE

ESNAFIMIZA GEMLİK BELEDİYESİNDEN DARBE

ESNAFIMIZA GEMLİK BELEDİYESİNDEN DARBE

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Emrah Keskinden, yaptığı yazılı açıklamada, Gemlik Belediyesinin esnafa yönelik yaptığı denetimlerde kaldırım işgallerinde kestiği para cezalarının iptal edilmesini istedi.

Keskinden, açıklamasına şöyle devam etti:

"Kıymetli Gemlikli Hemşehrilerimiz;

Yerel seçimlerin yapılmasının üzerinden yaklaşık 3 aylık bir süre geçti. Bu 3 aylık süre zarfında yapılanlar ve yapılmayanlar bize " Gemlik'te her yeni günün bir önceki günü aratacağını" göstermeye başladı.

Bildiğiniz üzere; geçtiğimiz günlerde Gemlik Belediyesi görevlileri tarafından, Gemlik Esnafına yönelik yapılan denetimlerde; şehrin bazı bölgelerinde, seçilen bazı esnaflara, kaldırım işgali yapıldığı gerekçesiyle idari para cezası uygulandı.

Videonun başında göstermeye çalıştığımız üzere; Gemlik'imizin tüm sahil şeridi ve ana arterlerindeki kaldırım işgalleri, kaçak yapılaşma ve seyyar satış herkesin malumudur. Mevcut belediye yönetimi yaptığı uygulamada samimi ise adaletli bir şekilde, belirli bölgelerde değil şehrin tamamında bu durum ile mücadele etmelidir. Ancak görülen o ki; belediye yönetimi tarafından, esnaflar arasında dahi seçim yapılarak, küçük esnaf ile mücadele edilmektedir.

Burada yapılması gereken, esnafımıza bu güne dek yazılan cezaların iptal edilmesi, kendilerine ileriye dönük gerekli bilgilendirmenin yapılması, yaptırımların açıklanması ve küçük büyük, tanıdık tanımadık demeden esnaflar arasında eşit şekilde kalıcı tedbirler alınmasıdır.

Turizm döneminin açılmaya başladığı ve esnafın üzerindeki maddi yükün bir nebze azaltılacağı bu zamanlarda, herhangi bir bilgilendirme yapılmadan, baskın yapmak suretiyle keyfi olarak seçilen bir takım esnafa yönelik ceza uygulanmasını ve esnafımıza Gemlik Belediyesi tarafından bir darbe vurulmasını doğru bulmuyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla."Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.