CHP İLÇE BAŞKANI SERVET PEHLIVAN DAN KALDIRIM İŞGALİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

CHP İLÇE BAŞKANI SERVET PEHLIVAN DAN KALDIRIM İŞGALİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

CHP İLÇE BAŞKANI SERVET PEHLIVAN DAN KALDIRIM İŞGALİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Gemlikliler,

31 Mart yerel seçimlerinde belediyemizi beş yıl daha yönetmek için sizden yetki aldık. Bu yetkiyi, daha önceki dönemde de olduğu gibi kentimizin temel ihtiyaçlarını, hemşehrilerimizin taleplerini, çağın ve içinde bulunduğumuz ekonomik şartların gerekliliklerini ön planda tutarak, kentimizi çağdaş, huzurlu, temiz ve düzenli bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. İdare anlayışımızı uygulamada ciddi şekilde ilerleme gösterdiğimiz ortada. Bunun kanıtı, sizin bir kez daha kenti idare etme yetkisini partimiz ve başkanımıza emanet etmesidir.

Rutin belediyecilik hizmetlerimiz, sosyal ve kültürel çalışmalarımızın yanı sıra kentimizde düzeni sağlamak da belediyemizin görevidir. Sokakları çocukların, gençlerin, kadınların rahatça yürüyebildiği yerler haline getirmek, görüntü kirliliğinden, kalabalıklardan arındırmak temel amacımızdır. Dolayısıyla kaldırım işgalini abartan, iyi niyeti kullanan, dükkanının önünü caddeye kadar kapatıp hemşehrilerimizin en doğal hakkı olan kaldırımlarda yürümesine engel olanlara karşı gereği yapılmaktadır. İstiklal Caddesi başta olmak üzere, kentimizin tüm cadde ve sokaklarında zabıtalarımız düzeni sağlamak için belirli bir takvime göre çalışmaktadır. İşletmeler önce bilgilendirilmekte sonra ilgili düzenlemelere aykırı davrananlara cezai işlem yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu kent herkesindir. Kimse evinin önünde gürültü, kalabalık, kirlilik istemez.

Yapılan bu çalışmalar, düzenli bir görüntü vererek temiz bir işletme haline gelecek esnafın da, sokaklarda rahatça yürümek isteyen Gemliklilerin de yararınadır.

Zabıta ekiplerimiz hakkında maksatlı iddialar ortaya atanları, kamuoyunu yanıltmamak adına konuyla ilgili doğru bilgi edinmeye davet ediyor, hem esnafın hem de kaldırımlarda adım atacak yer bulamayan çocukların, engellilerin, kadınların, yaşlıların vicdanlarına havale ediyoruz.

Servet PEHLİVAN

CHP Gemlik İlçe BaşkanıYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.