Tıp fakültesini birincilikle bitirerek Gemlik’in gururu oldu

Tıp fakültesini birincilikle bitirerek Gemlik’in gururu oldu

Tıp fakültesini birincilikle bitirerek Gemlik’in gururu oldu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi Bölümü’nü birincilikle bitiren Gemlikli öğrenci Doktor Abdullah Yavuz, Gemlik’in gurur kaynağı oldu.

İşçi bir babanın evladı olan Yavuz, ilk ve ortaokulu Gemlik’te okuduktan sonra Bursa Ahmet Erdem Anadolu Lisesi’nden başarı ile mezun oldu. Ardından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi Bölümü’nü kazanan Yavuz, burada da başarılı bir eğitim sürecinin sonunda dönem birincisi olarak doktorluk unvanını aldı. 1 yıl hazırlık sınıfının haricinde, eğitim hayatı boyunca 6 yıl tıp fakültesinde öğrenci temsilcisi olarak görev yapan Dr. Abdullah Yavuz, yurt dışında kardiyoloji alanında da eğitim gördü.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde alanı, öğrenciler, veliler ve üniversitenin akademik kadrosunun oluşturduğu binlerce kişi doldurdu. Burada fakülte dönem birincisi olarak bir konuşma yapan Abdullah Yavuz, öncelikle kendisinin ve öğrenci arkadaşlarının ailelerine teşekkür etti. Okulun tüm akademik kadrosuna da şükranlarını sunan Yavuz’un konuşmasında Filistin vurgusu yapması alanı dolduranlardan büyük alkış aldı. “Filistin’de mazlum sivillerin acıları bizlere tıbbın evrensel değerlerini tekrar hatırlatmaktadır.” diyen Dr. Abdullah Yavuz, “Bir hekim ve bir insan olarak elimizden geleni yapmalı ve dünya üzerindeki tüm haksızlıklara sesimizi en güçlü şekilde yükseltmeliyiz. Mesleğimizi insan hakları ve adalet için kullanmalıyız.” şeklinde konuştu.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi Bölümü birincisi Dr. Abdullah Yavuz törende alkışlar eşliğinde birinciler yaş kütüğüne törenle isim plaketini çaktı. Öğrencilerin hep birlikte yemin etmesinin ardından tören, keplerin havaya atılması ile son buldu.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.