ŞAMPİYONLUKLAR GELDİ

Haydar Yiğit Profil Resmi
Haydar Yiğit

Yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte Futbol Yaş Gruplarında seri maçlara geçildi. Hemen hemen her gün maç var. 
Futbol takımlarımız yüzümüzü güldüren sonuçlar almaya devam ediyor. Belediyemiz yeni sezon malzeme yardımlarını kulüplere dağıttı. 
Yarı yıl tatiline  bizimde girmemiz nedeniyle, Gemlikspor maçını eksiksiz izleme fırsatı buldum. Maç başlamaya yakın tribün de yerimi aldım. Bu maça başlamadan önce en yakın ra kibimizden üç puan önde bulunuyorduk. Fakat gerek Gemlikspor, gerekse Yenişehir Çeltikçispor Süper amatör kümeye çıkmayı garantilemiş durumdaydılar. 
Artık mücadele grubu kim ilk sırada bitirecekti. Süper kümedeki grup adedi ikiden üçe çıkarılacağından bu sene her gruptan ilk iki takım direk süper amatöre çıkacaktı. Bu yeni sezon öncesi Federasyon tarafından alınmış bir karardı. 
Gemliksporumuz koca bir sezon yağmur çamur, soğuk sıcak demeden ve durmadan çalışarak şampiyon olmayı hak etti. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Gemlikspor’da arka arkaya gelen üç sezonluk başarısızlık yeniden idari yapılanma ile yerini başarıya bıraktı. 
Ben her zaman savunuyorum idare heyetleri güçlü olmayan takımlar asla başarılı olamazlar. Sporcularına mutlu ortamlar yaratamazlar. Mutlu olmayan sporcu topluluğu nun başarılı olması mümkün değildir. Günübirlik geçiştir meli, sadece görüntüden ibaret idarecilerle bir takım idare edilemez. 
Gemlikspor’da değişimin başı çekenleri önce idare heyetidir. 
Emir Ertem, Hayati Aksoy, Osman Kayaalp, Tayfun Has, Ferhat Orhan, Emin Doğru, Nurettin Bayrak, Zeki Ünlü gibi Gemlik’in sevilen simaları yönetime takviye oldular. 
Başarı için el ele verip çok çalıştılar. Antremanlarda bile sporcuları yalnız bırakmadılar. Bıkmadılar, yılmadılar, Gemlikspor sevdalıları olarak başı çektiler. 
İkinci önemli atılım teknik kadroda oldu. Daha önce Gemliksporumuza hizmet eden, sporculuk yapan Cengiz Tümer, Aptullah Apak ve Özcan Pehlivan kardeşlerim başa getirildi. Büyük bir özveriyle takım lige hazırladılar. Başarı kaçınılmaz oldu. Zira, hizmet edenlerin hepsi Gemliksporun bağrından çıkmış kişilerdi. 
Bu haftaki rakibimiz geçen sene süper amatörden düşmüş İnegöl Yenicespor’du. Onların kaybedecek bir şeyleri yoktu. 
İlk maçtan aldıkları büyük cezaların diyetini çok kötü ödediler. Takımın yarısı uzun süreli cezalandırılmıştı. Üstelik yarıdan fazla iç saha maçlarını dışarda oynamak zorunda kaldı lar. Bu hafta Gemlikspor’un karşısına tam kadro çıktılar diyebilirim. Prestij maçları oynuyorlardı. Saygı duyulacak bir saha içi organizasyonları vardı. 
Ama bizim sporcu kardeşlerimiz iki adet çok önemli eksiğine rağmen ilk yarı rakipten daha iyiydiler. Tribünde kendilerine destek veren bin beş yüzden fazla seyirci maç boyu durmadan bağırdılar. Sporcu kardeşlerimi tüm sezon verdikleri özverili mücadeleden dolayı alınlarından öpüyorum. 
Maçı yöneten hakem için olumlu söylenecek hiçbir şey bulamıyorum. Takımımızı moral olarak devre dışı bıraktı lehimize bir tek düdük bile çalmadı. Yediğimiz ikinci golde olmamız lazım. Bedava telaşe yapmamamız lazım. Zira içindeki bizim olumsuzluklarımız tribünü direk etkiliyor. Hakemler sahada Cumhurbaşkanı gibidir. Yapacağımız yanlışlar koca bir sezona sorunlarımızı çözemeyiz. Soğuk kanlılığımızı korumalıyız. 
Gemlikspor da bu sene başarı U19 yaşla başladı. Namağlup şampiyon olan U19 takımımın rüzgarı A takımı da etkileyeceği baştan belliydi. Tüm takım kenetlendi. Çok çalıştılar. Sezon sonu hak ettikleri yere geldiler. 
Bu sene Gemlik’in futbolunda tatlı bir rekabet yaşandı. Bir takım diğerini tetikledi. Gemlikspor, Vefaspor ve Çotanakspor arasındaki bu güzel mücadele sportmenlik içersinde takımlarımızın başarılı olmasını sağladı. Hepsi şampiyonluğu kovaladı. Sezon başı birbirlerine destek çıktılar. Sonuçta Gemlik’in futbolu kazandı. Gemlikspor ve Vefaspor süper amatöre yükseldiler. Hayırlı olur inşallah.
Atletizmde Burhan Hocamın Türk Milli Takıma sporcu verme isteği devam ediyor. İstanbul’da düzenlenen yaş grupları salon atletizm yarışlarında U16 kategorisinde 60 metre engellide Beyzanur Topçu Türkiye dördüncüsü oldu. Aynı zamanda Milli takıma sporcu verecek olan kamplara katılma hakkı elde etti. Sporcumuza başarılar diliyoruz. Devam eden yarışlarda başka sporcularımızında derece yapmasını bekliyoruz. 
Çalışmalarını sürekli takip ettiğim Burhan Gümüş hocamın disiplini ön planda tuttuğunu gördüm. Bu sporda başarılı olmanın getirisi de olduğunu, bundan sporcularının da yararlanması gerektiğini özellikle söyledi. Hocama ve sporcularına başarılar diliyorum.