3 ADAYLI SEÇİME DOĞRU…

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

GTSO SEÇİMLERİNDE BÜYÜK ÇEKİŞME

3 ADAYLI SEÇİME DOĞRU…

(KADRİ GÜLER)

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapılan Meclis seçimlerinden sonra 15 Ekim 2022 cumartesi günü(yarın) Oda Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delegeleri seçimleri, Oda binasında 15.00-17.00 00 saatleri arasında yapılacak.

Seçimler nedeniyle yönetime girmek isteyen Meclis üyeleri arasında yoğun kulis çalışmaları son dakikalara kadar sürüyor.

8 Ekim günü yapılan Meclis seçimleri öncesi yönetim kurulu başkanlığına aday olan mevcut Oda Başkanı Paşa Ağdemir ile Meclis Başkanı Hasan Yıldırım adaylıklarını yaptıkları basın açıklamaları ile kamu oyuna duyurmuşlardı.

Seçimlerin yapılmasından sonra Yıldırım grubuyla birlikte hareket eden eski yönetim kurulu üyesi Hasan Hamaloğlu da başkanlık için aday olduğunu aynı gün verdiği yemekli toplantıda açıkladı.

AĞDEMİR’DEN ZAFER IŞIK’A BÜYÜK TEPKİ

Bu arada daha önce adaylığını açıklayan Paşa Ağdemir ise, Ramada Otel de meclise seçilen üyelere verdiği yemekte yaptığı konuşmada, seçimlere siyasetçilerin karışmamasını istediğini, tüm parti başkanlarına ve Belediye Başkanından bile rica ettiğini , buna karşın AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın, Hasan Hamaloğlu için işyerlerine giderek kulis yaptığını belirterek, kendisine KUMPAS kurulduğunu iddia etti

ve Zafer Işık hakkında ağır ithamlarda bulundu.

Yemekte üyelerin tek liste ile seçimlere girilmesinin istemesi üzerine, iki gözlemcinin katılmasıyla, 20 dakikalık bir görüşme yaptılar. Ancak, bu görüşmeden sonuç alınamadı.

Sonuç alınması için görüşmelerin bugün yeniden bir araya gelinerek yapılması karara bağlandı.

Edindiğimiz bilgilere göre, görüşmelerde başkanlık konusunda anlaşmanın sağlanama dığı, Paşa Ağdemir’in bir dönem daha başkanlık yapmak istediği veya dönüşümlü başkanlık teklifine Hasan Yıldırım’ın sıcak bakmadığı veya ifade ediliyor.

GTSO’ da 3 adaylı bir seçime doğru gidilirken, saat 15.oo e kadar birleşme bu olmadığı takdirde başka adaylarında ortaya çıkabileceği söyleniyor.

4 yılda bir yapılan Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri her dönemde ilçemiz için önem arz ederken, adaylı seçimlerde de büyük çekişmeler yaşanıyor.

Geçen dönem yapılan seçimlerde Paşa Ağdemir ile başkanlık yarışına katılan Mahmut Solaksubaşı’nın seçilmemesi için, AKP Gemlik ilçe ve Bursa il başkanlıkları ile, o günlerde Bakan Mevlut Çavuşoğlu’nun müdahil olması, bazı üyelere baskı ve tehditlerin yapıldığı iddiaları yıllardır konuşuldu.

Yapılan seçimlerde, Paşa Ağdemir’in yönetim kurulu başkanlığını 1 oyla kazanması nedeniyle, bu yıl ki seçimlere siyasetin girmemesi için, Paşa Ağdemir yoğun çaba sarf ettiği görüldü…

3’lü başkan adayı ile yapılacak bir seçimin galibi bence Hasan Hamaloğlu olur.

Bu böyle biline…Diğer Yazıları